265916-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Arlöv: Installation av maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Burlövsbadets vattenrening.
Referensnummer: 17/34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51514110 Installation av maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Vattenrening:
Uppdraget är att kapaciteten i stora bassängen ska anpassas till ca 115 personer per timme och kapaciteten i mellanbassängen ska anpassas till 36 personer per timme.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42912330 Vattenreningsutrustning, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45232430 Vattenrening
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen