265927-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Färdigställande byggnadsarbeten
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggentreprenadtjänster - Samordnad upphandling Hälsingland
Referensnummer: 20/44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Samordnad upphandling av byggentreprenadtjänster för medlemsbolag i Hälsingland. För mer information se AFB.22
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen