265943-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Parkeringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mynttömning och uppräkning av mynt i parkeringsautomater.
Referensnummer: 231-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63712400 Parkeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stads Parkerings AB genomför upphandling avseende ”Mynttömning och uppräkning av mynt i betalautomater” och inbjuder härmed intresserade leverantörer att lämna anbud.
Göteborgs Stads Parkerings AB avser teckna ramavtal, nedan benämnt avtal.
Uppdraget omfattar tömning och uppräkning av mynt.
Samtliga betalautomater är placerade inom Göteborgs kommun varav merparten är placerade i de centrala delarna av Göteborg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen