Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Saneringsarbeten
Referensnummer: HS/2021:336
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90920000 Sanering av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta avser en samordnad upphandling där Huddinge Samhällsfastigheter upphandlar Ramavtal - Saneringsarbeten för Huddinge Samhällsfastigheter och Huge Bostäder.