Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunala reglerdammar och faunapassager
Referensnummer: UH-2018-156
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92530000 Tjänster i botaniska och zoologiska trädgårdar samt naturreservat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter upphandlar ramavtal vilket omfattar framtagande av handlingar såsom projektering, tillståndshantering, förfrågningsunderlag samt vara sakkunnig medverkande vid anläggande/utförande av åtgärdande av kommunala reglerdammar med vandringsväg för fisk och övrig fauna för avropande myndighets behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92530000 Tjänster i botaniska och zoologiska trädgårdar samt naturreservat, 90700000 Miljötjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 77231400 Skogsinventering, 73112000 Marin forskning, 98361000 Marinakvatiska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen