266051-2019 - ResultatSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patientjournalsystem
Referensnummer: SU FV-2.2.2-3101-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
SU önskar upphandla ett Patientjournalsystem, vilket ska fungera som stöd för hela verksamheten, vara ett verktyg för planering, uppföljning och statistik och som följer de lagkrav som gäller.
SU avser att teckna avtal med en (1) leverantör, förutsatt att tillräckligt många anbud uppfyller ställda krav och villkor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48814200 Patientadministrativt system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
SU avser