266053-2019 - ResultatSverige-Karlstad: Konsulttjänster för personalförvaltning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omställningsinsatser
Referensnummer: 0286-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på konsulter för omställningsinsatser under en avtalsperiod på 2 år med möjlighet till förlängning 2 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 79613000 Omflyttning av personal, 79315000 Sociala undersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen