2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknisk service säkerhet Rättspsykiatri Vård
Beskrivning: Stockholms läns sjukvårdsområde upphandlar teknisk service säkerhet för rättspsykiatriska vårdanläggningar. Upphandlingen gäller teknisk service säkerhet för anläggningarna på Helix respektive Löwenströmska, dvs för det gemensamma systemet som övervakas från bevakningscentralen på Helix. Upphandlingen avser leverans av tjänst i form av service, underhåll och uppgradering av den befintliga tekniska utrustningen samt viss utökning vid behov, inklusive köp av erforderlig hårdvara, mjukvara samt licenser.
Intern identifierare: SLSO 2024-3276
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Beskrivning: Teknisk service säkerhet Rättspsykiatri vård ramavtal
Intern identifierare: 1597594
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren (1)
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1597597
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: se kravspecifikation
Intern identifierare: 1597598
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Krav på anbudsgivaren
Beskrivning: se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1597599