2. Förfarande
Förfarande
Titel: Detaljprojektering för utbyggnad av allmän plats inom Kv Gösen i Gamlestaden, Göteborg
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna kontrakt om konsulttjänster avseende vidareutveckling av tidigare framtagen gestaltning samt detaljprojektering av gata och park inom allmän plats i Detaljplan för centrum, bostäder med mera inom kvarteret Gösen inom Gamlestaden.
Intern identifierare: N200U26-172
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71315200 Byggkonsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Detaljprojektering för utbyggnad av allmän plats inom Kv Gösen i Gamlestaden, Göteborg