266218-2017 - ResultatSverige-Varberg: Måltidsleveranser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter.
Referensnummer: KS 2017/0188
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mattransporter
Serviceförvaltningens behov utav transporter av varm mat förpackad i transportboxar av olika storlekar fördelat på följande tillagningskök:
Ekekullen,
Limagården,
Ankarskolan,
Vidhögeskolan,
Östergården,
Södertull,
PS-skolan,
Trönninge skola,
Bosgårdsskolan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen