Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fullstack systemutvecklare till webbutvecklingsteam
Referensnummer: 2022/457/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72211000 Programmering av system- och användarprogram
II.1.4.
Kort beskrivning
SMHI söker en (1) driven fullstack systemutvecklare till ett av SMHIs webbutvecklingsteam.
Kortfattad beskrivning av efterfrågad tjänst
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen