Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefoni - Kommunikation som tjänst. Samordnad upphandling, Vaxholms stad, Värmdö kommun och Österåkers kommun samt med option för bolagen Roslagsvatten AB och Armada AB att avropa på avtalet
Telefoni- och datakommunikationstjänster i form av KST ”Kommunikation som tjänst” med samma leverantör för samtliga Kommuner och som option för bolagen Roslagsvatten AB och Amada AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64210000 Telefon- och dataöverföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Information om EU-medel Kontraktet är knutet till projekt och/eller program som finansieras med EU-medel: nej