Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster
Referensnummer: 201802
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bostads AB Mimer i Västerås inbjuder Er härmed att lämna anbud på ramavtal för flyttning, packning och magasinering av bohag för Bostads AB Mimer samt i förekommande fall kontorsflyttningar, inom Västerås Stad inkl. Skultuna och Hökåsen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen