2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anbudsinbjudan av DIS Bemanningstjänster sjuksköterskor och vårdpersonal 13572, Fysioterapeut
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en anbudsinbjudan av ramavtalet/avtalsområdet: DIS Bemanningstjänster sjuksköterskor och vårdpersonal 13572, Fysioterapeut. Uppdraget avser en fysioterapeut till rehabenheten i Ovanåkers kommun. Uppdraget ska utföras under perioden 2026-04-27--2026-08-31 med eventuell förlängning.
Intern identifierare: 16254
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
Ytterligare klassificering (cpv): 79622000 Tillhandahållande av hemtjänstpersonal, 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85140000 Diverse hälsovård, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal, 85141200 Sjukskötersketjänster, 85142100 Sjukgymnasttjänster, 85312500 Rehabiliteringstjänster, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en anbudsinbjudan i DIS:et för Bemanningstjänster sjuksköterskor och vårdpersonal 13572, anbudsområde Fysioterapeut. Uppdragsbeställare Ovanåkers kommun.
Intern identifierare: Anbudsinbjudan av DIS Bemanningstjänster sjuksköterskor och vårdpersonal 13572, Fysioterapeut