266318-2024 - Resultat
Sverige – Utveckling av kundanpassad programvara – Drift- och supportåtagande samt konsulttjänster för utveckling avseende kommunens identitets- och åtkomstplattform
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift- och supportåtagande samt konsulttjänster för utveckling avseende kommunens identitets- och åtkomstplattform
BeskrivningUpphandlingen avser drifts- och supportåtagande samt utveckling avseende Karlstad Kommuns identitets- och åtkomstplattform.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKonsulttjänster för drift, förvaltning och utveckling för kommunens identitets och åtkomstplattform
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:78467:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72262000 Utveckling av programvara, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72267100 Underhåll av IT-programvara