2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänster inom ljudteknik, Stockholms stadshus 2026
Beskrivning: Upphandlingen ska leda till ett ramavtal med en leverantör omfattande såväl talljud som ljud för sång och musik, med beställarens utrustning till ett marknadsmässigt pris. I vissa fall och vid behov ska leverantören kunna tillhandahålla övrig audioutrustning då behov av detta uppstår.
Intern identifierare: KS 2025/1146
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92370000 Ljudteknikertjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79952000 Evenemang, 92300000 Underhållningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tjänster inom ljudteknik, Stockholms stadshus 2026