Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemelektronik
Referensnummer: KLF 2020/636
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
II.1.4.
Kort beskrivning
Luleå Kommun har behov av ett ramavtal avseende hemelektronik. Avtalet omfattar bland annat, Småel, ljud, TV & bild, foto, spel och tillbehör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32324000 TV-apparater, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 38650000 Fotoutrustning, 48911000 Datorspel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen