Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbaserad rättsdatabastjänst
Referensnummer: 22-28443
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72320000 Databastjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar webbaserade rättsdatabastjänster för att ge myndighetens anställda tillgång till lättillgänglig och sammanhållen juridisk information som är aktuell, relevant och uppdaterad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48610000 Databassystem, 48614000 Datainsamlingssystem, 48813100 Offentliga databaser, 72300000 Datatjänster, 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen