Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personlig assistans.
Referensnummer: VON 2017/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Utförande av personlig assistans enligt SFB och LSS. Uppdraget omfattar barn, ungdomar och vuxna bosatta i Trosa kommun och som valt kommunen som assistanssamordnare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85310000 Socialt arbete, 85311200 Social omsorg för handikappade
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen