266455-2018 - ResultatSverige-Huddinge: Nöd- och säkerhetsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila överfalls- och personlarm
Referensnummer: 2016-041
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar överfalls- och personlarm till anställda, fortroendevalda och andra i verksamheterna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning, 35121000 Säkerhetsmateriel, 35121700 Larmsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen