Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Allmännyttigt bostadsföretag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård - utstädning av lägenheter och rum
Referensnummer: 2258
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser utstädning av lägenheter och studentrum i AB Bostadens fastigheter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911100 Städning av bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen