266500-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Tryckning och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster samt DM-produktion
Referensnummer: 2019-0007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av tryckeritjänster och DM-produktion för AB Svenska Spel, inkl. dotterbolagen Sport & Casino, Casino Cosmopol samt Casino Restaurang. Tjänsterna ska tillgodose de vanligaste förekommande tryckeritjänsterna och DM-produktion, ex. kampanjmaterial, reklammaterial, affischer, tidskrifter, foldrar, digitala trycksaker med personifierat tryckt m.m.
Se upphandlingsunderlagen för ytterligare beskrivning av omfattning.