Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Programvara med tillhörande tjänster för e-arkivering
Referensnummer: KS/2020:337-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun inbjuder er att inkomma med ansökan om att få lämna anbud avseende programvara med tillhörande tjänster för e-arkivering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering, 72250000 System- och stödtjänster, 72252000 Dataarkivering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen