266566-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av dynamiska.
Referensnummer: D-nr: 1-861-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar drift och underhåll av ca 1 800 hållplatsskyltar i Västra Götalands regionen
Vi söker leverantörer vars verksamhet kännetecknas av kvalitet, service och professionellt agerande där ett nära samarbete och aktiv medverkan i verksamhetens utformning är viktiga beståndsdelar i åtagandet.
Upphandlingen är uppdelad i två geografiska områden:
— Område A – Göteborgs Stad, inklusive Mölndal och Partille,
— Område B – Göteborg Region/Fyrbodal/Skaraborg/Sjuhärad och Kungsbacka.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar drift och underhåll av ca 1800 hållplatsskyltar i Västra Götalands regionen.