266568-2020 - ResultatSverige-Sundsvall: Möbler för hemmet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Madrasser
Referensnummer: UH-2019-420
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39140000 Möbler för hemmet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Madrasser till vårdsängar och omfattar kommunerna: Sundsvalls kommun, Ånge kommun, Timrå kommun, Härnösands kommun, Kramfors kommun, Örnsköldsviks kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39140000 Möbler för hemmet, 39143000 Sovrumsmöbler, matsalsmöbler och vardagsrumsmöbler, 39143100 Sovrumsmöbler, 39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier, 39143112 Madrasser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen