Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital PCR
Referensnummer: UH 2021/35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38950000 Utrustning för polymeraskedjereaktion (PCR)
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala universitet avser att anskaffa ett system för att kunna användas för absolut kvantifiering av DNA/RNA.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38950000 Utrustning för polymeraskedjereaktion (PCR), 38951000 Utrustning för polymeraskedjereaktion i realtid (PCR)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen