Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandtekniskt material
Referensnummer: 21RS2963
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ramavtal på tandtekniska material till folktandvårdens verksamheter inom Region Örebro län
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen