266629-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Prenumerationstjänster – Prenumerationstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPrenumerationstjänster
BeskrivningUpphandling av en tidskriftsagent för prenumerationstjänster för leveranser av svenska och utländska tidskrifter och tidningar i tryckt och elektroniskt format. Agenten ska erbjuda ett väl utvecklat webbaserat verktyg (onelinetjänst) och ha rutiner som möjliggör en effektiv hantering av universitetets prenumerationer.
Intern identifierareUH2023/56
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79980000 Prenumerationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierarePrenumerationstjänster