266715-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av elektriska ledningar och armatur – Fastighetsunderhåll Elinstallationer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFastighetsunderhåll Elinstallationer
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal fastighetsunderhåll elinstallationsarbeten för Mjölby kommun, Motala kommun, Vadstena kommun mfl. för avrop vid behov.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde Motala
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124984:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde Mjölby
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124984:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde Vadstena
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124984:Lot:3