Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av bostad med särskild service (LSS 9:9) på fastighet leverantör tillhandahåller, via hyresvärdsupphandling
Referensnummer: KSN-2021-03583
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70210000 Uthyrning eller leasing av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Två gruppbostäder med särskild service enligt LSS (Lagen om stöd och service för vissa funktionshindrade) på två olika lokaliseringar, företrädelsevis fristående gruppbostäder. Leverantören väntas själv tillhanda tomten för gruppbostaden någonstans inom Uppsala Kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70311000 Uthyrning eller försäljning av bostadshus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen