Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tåg- och bussväderskydd med tillhörande utrustning
Referensnummer: Dnr 2018/194
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44212321 Busskurer
II.1.4.
Kort beskrivning
Skånetrafiken strävar efter enhetlig standard för hållplatser och stationer för att höja kvalitet, trygghet och komfort. Upphandlingen omfattar ramavtal med leverantörer som täcker Skånetrafikens samlade behov av standard tåg- och bussväderskydd med tillhörande utrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen