26678-2018 - ResultatSverige-Strängnäs: Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av gatubelysning
Referensnummer: TSN/2017:646-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in att lämna anbud avseende drift och underhåll av kommunens gatubelysningsanläggning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50232100 Underhåll av gatubelysning, 50232200 Underhåll av trafikljus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen