Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Torpberget 750 MVA Power Transformer
Referensnummer: UH-2019-103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ellevio AB will order 1 power transformer to Torpberget, located 60 km west of Ljusdal, Sweden. The transformer will be connected to the 420 kV network on the HV side and 145 kV on the LV side. Size 750 MVA. Delivery time estimated Q2 2021.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster, 31170000 Transformatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen