26684-2022 - PlaneringSverige-Kristianstad: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Affärssystem
Referensnummer: 2022-O000088
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Marknadsundersökning med eventuell leverantörsträff gällande affärssystem med fokus på ekonomi (hantering av kund- och leverantörsreskontra, redovisning/bokslut, e-handel, budget/prognos, anläggningsredovisning, projektredovisning och internredovisning inkl intern fakturering etc).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48443000 Programvara för redovisning, 48444000 Redovisningssystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI- Request for information: Marknadsundersökning med eventuell leverantörsträff gällande affärssystem med fokus på ekonomi (hantering av kund- och leverantörsreskontra, redovisning/bokslut, e-handel, budget/prognos, anläggningsredovisning, projektredovisning och internredovisning inkl intern fakturering etc).