Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CTG-utrustningar inklusive tillbehör och förbrukning
Referensnummer: RS 2019-05627
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder Er att lämna anbud avseende CTG-utrustningar med tillbehör, reservdelar och förbrukning gällande olika Produktgrupper. CTG-utrustningarna ska användas av barnmorskor och läkare på förlossningsavdelningar inom VGR vid foster- samt moderövervakning under graviditet och förlossning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33123210 Apparatur för hjärtövervakning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33195000 Patientövervakningssystem, 85111320 Förlossningsvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen