26686-2020 - ResultatSverige-Borås: Programvaruutvecklingstjänster för kontakthantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bokningssystem och elbilar till elbilspool
Referensnummer: 19/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212333 Programvaruutvecklingstjänster för kontakthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar bokningstjänster för elbilspool i Sverige inkluderande fyra elbilar dedikerade RISE som ska finnas uppställda i Göteborg (1) och Borås (3) och som ska vara förstavalet vid bokning vid dessa platser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34110000 Personbilar, 34144900 Elfordon, 48219300 Programvara för administration, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48333000 Programvara för kontakthantering, 72212332 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning, 72212333 Programvaruutvecklingstjänster för kontakthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen