2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation Norrtullskolan -Dackehöjden 2
Beskrivning: På uppdrag av Eksjö kommun inbjuder Eksjö kommunfastigheter till anbudsgivning vid upphandling av totalentreprenad av Norrtullskolan i enlighet med vad som framgår av förfrågningsunderlaget.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45110000 Rivning av byggnader och schaktning
Ytterligare klassificering (cpv): 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001