266922-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Upphandling av lågtröskelboende med stöd samt akutplatser
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av lågtröskelboende med stöd samt akutplatser
BeskrivningUpphandlingen avser driftentreprenad av lågtröskelboende med stöd samt akutplatser. I detta uppdrag ingår även att leverantören ska tillhandahålla med lokalen. Upphandlingen avser ett avtal som ska tillgodose Linköping kommuns behov av lågtröskelboende med stöd samt akutplatser. Upphandlingen ska resultera i att en (1) Leverantör förser Linköpings kommun med lågtröskelboende med stöd samt akutplatser i enlighet med detta upphandlingsunderlag.
Förfarandets viktigaste känneteckenÖppet förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112092:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering