267043-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Anläggning till hamnar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal servicetekniker, el- och mekanikarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Uppdraget innebär att entreprenören erbjuder kompetens inom el- och mekanikområdena. Syftet är att komplettera hamnens egen personal avseende förbyggande underhåll och avhjälpande underhåll. Detta är tänkt som ramavtal.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34931000 Anläggning till hamnar, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.