267060-2020 - KonkurrensutsättningSverige-HUDDINGE: Markskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och skötsel av utemiljö
Referensnummer: HS/2019:393
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är områdesindelad och avseende drift och skötsel av utemiljö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster, 77313000 Parkskötsel, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är indelad i funktions och utförande krav enligt upphandlingsdokumenten med bilagor.