26712-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Biljett- och bokningssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBiljett- och bokningssystem
BeskrivningStatens historiska museer söker ett enhetligt system som ska förbättra administrationen av biljettköp och bokningar för våra museer. Systemet ska kunna hanteras både på en central nivå för myndigheten och på en individuell nivå för varje museum, vilket underlättar uppföljning och samordning. Syftet är att skapa en flexibel plattform som fungerar sömlöst för både samtliga museer och för myndigheten som helhet.
Intern identifierare233-1185-2024
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48480000 Programvara för försäljning, marknadsföring och affärsunderrättelser, 48481000 Programvara för försäljning eller marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000