267152-2021 - ResultatSverige-Mora: Fiberoptiska material
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kanalisationsmaterial
Referensnummer: 2020/00104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32560000 Fiberoptiska material
II.1.4.
Kort beskrivning
Mora kommun, Orsa kommun och Älvdalen kommun behöver upphandla kanalisationsmaterial för fiber utbyggnad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del Kanalisation och brunnar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32560000 Fiberoptiska material, 32562000 Optiska fiberkablar, 32562100 Fiberoptiska informationskablar, 44164300 Rörmaterial, 44164310 Rör och armatur, 44322000 Kabeltillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del skåp
Del nr: 2