Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar - Hänvisningsskyltar
Referensnummer: 150/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928472 Skyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltningen för Inköp och upphandling (Inköp och upphandling) genomför en ramavtalsupphandling av skyltar för invändigt och utvändigt bruk samt specialskyltar. Inköp och upphandling inbjuder anbudsgivare, nedan kallad leverantör, att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 31523200 Permanenta informationsskyltar, 31523300 Upplysta namnskyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen