Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Farthinder, refuger och markplattor & marksten
Referensnummer: UH-2020-344
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Farthinder, refuger och markplattor & marksten. Upphandlingen är uppdelad i tre olika delområden: Delområde 1: Farthinder. Delområde 2: Refuger. Delområde 3: Markplattor & marksten. Anbudslämnaren kan välja att lämna anbud (och potentiellt bli antagen) på en, två eller alla tre delområdena. Notera att samtliga krav i upphandlingsdokumenten avser alla ovanstående delområden om inget annat framgår. Enbart när det specifikt framgår av rubrik, krav eller text så avser krav/avtalsvillkor ett specifikt delområde.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Farthinder
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44113130 Trottoarsten, 44113140 Gatsten, 44113200 Sten för anläggning av trottoarer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av prefabricerade farthinder.
Refuger
Del nr: 2
Upphandling av refuger.
Markplattor
Del nr: 3
Upphandling av markplattor och marksten.