2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyresvärdsupphandling Anpassat gymnasium
Beskrivning: Vi söker nu en hyresvärd/fastighetsägare som kan erbjuda förhyrning av ändamålsenliga lokaler för anpassat gymnasium för cirka 100 elever och personal på cirka 125 personer. Önskvärda målet är att lokalerna kan tas i anspråk till höstterminen 2027. Den preliminära totalytan är beräknad till 4 300 m2 samt cirka 2 000 m2 utomhusyta.
Intern identifierare: 25/1
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Hyresvärdsupphandling förhandlat förfarande i två steg.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Mängd: 4 000 kvadratmeter
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option för utökning av hyrda lokaler om så är möjligt för utökad verksamhet.