267233-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse reservdelar – Spares and Components for Special Mission Aircraft Learjet 60
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpares and Components for Special Mission Aircraft Learjet 60
BeskrivningAcquisition of spare parts and components for special mission aircraft Learjet 60 (LR60), with the possibility of two options for two additional product types. The aircraft LR60 guarantees FMV's need for flight testing and evaluation, flight training and transport, among other activities.
Intern identifierare24FMVU346
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34913000 Diverse reservdelar
Ytterligare klassificering (cpv): 34700000 Flygplan och rymdfarkoster, 34731000 Flygplansdelar, 34731800 Flygplansdäck, 34741000 Flygutrustning, 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningAnskaffning av reservdelar och komponenter för Learjet 60 (LR60), med möjlighet till option på ytterligare två produkttyper i syfte att säkerställa kommande behov i och med att fler LR60 kommer att anskaffas i närtid.
Intern identifierareSpares and Components for Special Mission Aircraft Learjet 60