2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ombyggnad av kontorslokaler för Hemsjukvård & Boendestöd
Beskrivning: Umeå kommun upphandlar en totalentreprenad avseende renovering av kontorslokaler för Hemsjukvård och Boendestöd i enlighet med förfrågningsunderlag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88555:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45320000 Isoleringsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45440000 Målning och glassättning, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 44163120 Fjärrvärmeledningar, 45232140 Byggnadsarbeten: fjärrvärmehuvudledningar, 45251250 Anläggningsarbeten för fjärrvärmecentral