2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mottagningsanläggningar för överskottsmassor från projekt Spår och Växelbyte, Åmål – Mellerud
Beskrivning: Upphandlingen avser mottagning av överskottsmassor från projekt Spår- och Växelbyte Åmål - Mellerud.
Intern identifierare: KOM-420276
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90522000 Tjänster i samband med kontaminerad jord
Ytterligare klassificering (cpv): 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall, 90523000 Deponering av giftigt avfall utom radioaktivt avfall och kontaminerad jord
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Mottagning av överskottsmassor från projekt Spår- och Växelbyte Åmål - Mellerud.
Intern identifierare: Mottagningsanläggningar för överskottsmassor från projekt Spår och Växelbyte, Åmål – Mellerud