Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Selektivt förfarande, ansökningsinbjudan avseende strategiska kommunikationstjänster i bred bemärkelse. SFV efterfrågar leverantörer som, i samverkan med SFV:s interna resurser, kan hantera allt från PR och event till att ta fram kommunikationskoncept och genomföra medieträning för SFV:s medarbetare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416000 Public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Strategiska kommunikationstjänster i bred bemärkelse. SFV efterfrågar leverantörer som, i samverkan med SFV:s interna resurser, kan hantera allt från PR och event till att ta fram kommunikationskoncept och genomföra medieträning för SFV:s medarbetare.