267296-2023 - ResultatSverige-Gävle: Ansvarsförsäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eskilstuna Strängnäs Energi & Miljö - Ansvarsförsäkring
Referensnummer: 23/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66516000 Ansvarsförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ansvarsförsäkring för Eskilstuna Strängnäs Energi & Miljö AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster, 66510000 Försäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen